Dnevni red 131. sjednice Velikog vijeća

Na osnovu čl. 10. i 36. Pravila Ustavnog suda Bosne i Hercegovine – prečišćeni tekst
(„Službeni glasnik Bosne i Hercegovine“ broj 94/14), zakazujem

131. sjednicu Velikog vijeća Ustavnog suda Bosne i Hercegovine
za 9. juni 2021. godine


Dnevni red:

I.    Razmatranje i usvajanje zapisnika sa 130. elektronske sjednice Velikog vijeća Ustavnog suda BiH od 19. maja 2021. godine

II.    Odluke o meritumu

1.    AP 3243-19 („Lala i Laćo“ d.o.o. Bijeljina)        
2.    AP 4217-19 („Duvan“ a.d. Bijeljina)        
3.    AP 3687-19 (Općina Brod)        
4.    AP 3406-19 (Stevo Stević s. p. i Saša Komerc t. r. Šamac i Saša Komerc t. r. Modriča)        
5.    AP 3598-19 (J. DŽ.)         
6.    AP 1549-21 (Zijad Mutap)        
7.    AP 1230-21 (Marko Bagarić)        
8.    AP 599-21 (D. S.)        
9.    AP 3760-19 (Miloš Obradov)        
10.    AP 3109-19 (Nebojša Janjić)        
11.    AP 2664-19 („Econica“ d.o.o. Tomislavgrad)        
12.    AP 2815-19 (Goran Karamehmedović)        
13.    AP 3121-19 (Benjamin Hozdić)        
14.    AP 4353-19 (Partner Mikrokreditna fondacija)        
15.    AP 4904-19 (Velibor Avdalović)        
16.    AP 4909-19 (Nikola Đevenica)        
17.    AP 4940-19 („Consultin“ d.o.o.)        
18.    AP 4724-19 (Fahrudin Radončić)        
19.    AP 4963-19 (Mirsad Zornić)        
20.    AP 4885-19 (JP „Elektroprivreda BiH“ d.d. Sarajevo, Podružnica Termoelektrana Kakanj)        
21.    AP 4782-19 (S. R.)        
22.    AP 4935-19 (Hercegovačko-neretvanski kanton)        
23.    AP 623-20 (Bosna i Hercegovina)        
24.    AP 634-20 (Zoran Opačić)        
25.    AP 3605-19 (Dušanka Matošević)        
26.    AP 4577-19 (V. V.)        
27.    AP 4713-19 (Borislav Grahovac)        
28.    AP 3641-19 (A. S.)        
29.    AP 3587-19 (Grad Široki Brijeg)        
30.    AP 3415-19 (JU Osnovna škola „Vuk Karadžić“ Bijeljina)        
31.    AP 3658-19 (Halima Andelija)        
32.    AP 3600-19 (Federacija BiH – Vlada FBiH – Služba za zajedničke poslove organa i tijela FBiH)    
33.    AP 4809-19 (S. M.)        
34.    AP 4192-19 (Edib Parla)        
35.    AP 748-21 (Jovo Čerović)        
36.    AP 4228-19 (Budimir Simić)        
37.    AP 4526-19 (Nadja Soldat rođ. Šindrić)        
38.    AP 4895-19 (S. P.)        
39.    AP 4196-19 (V. Č.)        
40.    AP 1147-21 (Miladin Vidačković)        
41.    AP 3961-19 (Ibro Hamidović)        
42.    AP 3614-19 (Boško Dević)        
43.    AP 3455-19 (Alminko Islamović)        
44.    AP 3535-19 (Enver Budimlić)        
45.    AP 653-21 (Enes Rustempašić)        
46.    AP 4438-19 (Rosa Macanović)        
47.    AP 4560-19 (K. B.)        
48.    AP 4773-19 (N. K.)        
49.    AP 4807-19 (,,Projekt“ a.d. Banja Luka)        
50.    AP 4924-19 (Gojko Radivojac)        
51.    AP 3222-19 (B. D.- L.)        
52.    AP 3289-19 (Željko Vuković)        
53.    AP 4836-19 (Adnana Salkić rođ. Hanušić)        
54.    AP 4514-19 (Nebojša Čipčija)        
55.    AP 4777-19 (Federalni zavod za penzijsko/mirovinsko i invalidsko osiguranje Mostar)        
56.    AP 4336-19 (JP „Grijanje“ d.o.o. Zenica)        
57.    AP 4363-19 (Radmila Reljić)        
58.    AP 32-20 (ŠG-GORJE d.o.o. Žepče)        
59.    AP 5-20 (UniCredit Bank d.d. Mostar)        
60.    AP 89-20 (I. D.)        
61.    AP 69-20 (Sveučilište u Mostaru)        
62.    AP 2690-20 (Miloš Muždeka)        
63.    AP 4934-19 (Sead Hodžić)        
64.    AP 3104-19 (Muhamed Kurbegović)        
65.    AP 4060-19 (Zoran Zelenović)        
66.    AP 4183-19 (Ismet Omanović)        
67.    AP 5012-19 (Mladen Juričić)        
68.    AP 125-20 (Donald Piljug)        
69.    AP 307-20 (M. D.)        
70.    AP 2107-20 (Ermin Bajrić)        
71.    AP 176-20 („Starline“ d.o.o. Sarajevo)        
72.    AP 1229-21 (Mldb. B. Č.)        
73.    AP 538-20 (Radovan Jovanović)        
74.    AP 862-20 (Hamza Rekić)        
75.    AP 1105-20 (Adnan Drljević)        
76.    AP 445-20 (Mirveta Muhadžić)        
77.    AP 1053-20 (S. D.)        
78.    AP 545-20 (Edina Bajgorić)        
79.    AP 3642-20 (Ismet Čorbić)        
80.    AP 476-20 (Refija Šuvalić)        
81.    AP 251-20 (Kasim Sirotanović)        
82.    AP 2173-20 (M. Đ.)        
83.    AP 2148-20 (Milan Balta)        
84.    AP 2350-20 („Nova pijaca“ d.o.o. Gradačac)        
85.    AP 2847-20 („ITK Musić“ d.o.o. Srebrenik)        
86.    AP 2982-20 (Rahman Camović)        
87.    AP 891-20 (Šefika Karović)        
88.    AP 1547-20 (L. M.)        
89.    AP 2428-20 (Senad Okanović)        
90.    AP 1466-20 (Đemal Belegić)        
91.    AP 2014-20 („Evropa“ d.o.o. Čajniče)        
92.    AP 1874-20 (M. B.)        
93.    AP 1753-20 („Igo Stell Company“ d.o.o.)        
94.    AP 1728-20 (Ljubo Todorović)

III.    Odluke o dopustivosti – prima facie

IV.    Odluke o dopustivosti – Odjel za dopustivost

V.    Odluke o obustavi postupka


Predsjednik
Ustavnog suda Bosne i Hercegovine
Mato Tadić

Copyrights @ 2021 Ustavni sud BiH Sva prava zadržana.