Dnevni red 139. sjednice Velikog vijeća

Temeljem čl. 10 i 36 Pravila Ustavnog suda Bosne i Hercegovine – prečišćeni tekst
(„Službeni glasnik Bosne i Hercegovine“ broj 94/14), zakazujem


139. sjednicu Velikog vijeća Ustavnog suda Bosne i Hercegovine
 za 16. prosinca 2021. godine
sa početkom u 9.30 sati
u Velikoj sali Ustavnog suda Bosne i Hercegovine

Dnevni red:

I.    Razmatranje i usvajanje zapisnika sa 138. sjednice Velikog vijeća Ustavnog suda BiH od 16. 11. 2021. godine

II.    Razmatranje U predmeta

1.    U-14-21 (Rizah Škiljo)        

III.    Memorandumi o preispitivanju

1.        AP-4986/19        
2.        AP-238/20        
3.        AP-6534/18        
4.        AP-6790/18        
5.        AP-2779/19        
6.        AP-3185/19        
7.        AP-3808/19        
8.        AP-4251/19        
9.        AP-4981/19        
10.        AP-5007/19        
11.        AP-71/20        
12.        AP-472/20        
13.        AP-1153/20        
14.        AP-1344/20        
15.        AP-2165/20        
16.        AP-3297/20        
17.        AP-3623/20        
18.        AP-3625/20        
19.        AP-3931/20        
20.        AP-245/21        
21.        AP-1109/21        
22.        AP-1450/21        
23.        AP-1591/21        
24.        AP-1626/21        
25.        AP-1928/21        
26.        AP-2282/21        
27.        AP-2487/21        
28.        AP-3461/21        
IV    Odluke o meritumu
29.        AP-223-20 (Robni centar "Rakitno" d.d. Posušje u likvidaciji)        
30.        AP-837-20 (Federacija BiH - Vlada FBiH - Služba za zajedničke poslove organa i tijela FBiH)        
31.        AP-881-20 (Elektroprivreda Crne Gore AD Nikšić - HE "Piva")        
32.        AP-913-20 (M. M.)        
33.        AP-918-20 (Aida Schoo rođ. Redžić)        
34.        AP-954-20 (S. R.)        
35.        AP-966-20 (Hisamedin Ćurovac)        
36.        AP-967-20 (Emir Saračević)        
37.        AP-993-20 (Jovanka Sladojević)        
38.        AP-1013-20 (Alpen Mit d.o.o. Široki Brijeg)        
39.        AP-1038-20 (Lidija Pavlović)        
40.        AP-1055-20 (Cvjetan Lukić)        
41.        AP-1064-20 (Klara Petrović)        
42.        AP-1068-20 (Federacija Bosne i Hercegovine - Vlada Federacije BiH)        
43.        AP-1104-20 ("Glas Srpske" a.d. Banja Luka)        
44.        AP-1117-20 (Vezira Golub)        
45.        AP-1135-20 (Franc Permozer)        
46.        AP-1157-20 (Stanko Galić)        
47.        AP-1164-20 (Snežana Jančić)        
48.        AP-1165-20 (Haša Omerović)        
49.        AP-1166-20 (Federacija Bosne i Hercegovine)        
50.        AP-1176-20 (Raif Poturak)        
51.        AP-1177-20- (Hrvoje Jugović)        
52.        AP-1184-20 (Sanela Kerić)        
53.        AP-1233-20 (Tropic nekretnine d.o.o.)        
54.        AP-1252-20 (S. V. )        
55.        AP-1265-20 (Sanja Ivanović)        
56.        AP-1268-20 ("Pajić Prom" d.o.o. Istočno Sarajevo)        
57.        AP-1269-20 (MILE-STONE CONSULTING d.o.o. Istočno Sarajevo)        
58.        AP-1270-20 (Jovan Čegar)        
59.        AP-1289-20 (Muharem Bašić)        
60.        AP-1293-20 (Raiffeisen Bank d.d. BiH, Glavna filijala Bihać)        
61.        AP-1348-20 (Svetlana Ahmetović)        
62.        AP-1349-20 (FIS d.o.o. Vitez)        
63.        AP-1362-20 (Ines Jarak)        
64.        AP-1363-20 (G. B.)        
65.        AP-1478-20 (Sejfudin Tokić)        
66.        AP-1501-20 (EPI d.o.o. Gradiška)        
67.        AP-1576-20 (Azemina Kapić)        
68.        AP-1578-20 (Društvo sa ograničenom odgovornošću za telekomunikacije BLICNET Banja Luka)        
69.        AP-1581-20 (Samir Hasić)        
70.        AP-1601-20 (SPONA CO d.o.o. Prijedor)        
71.        AP-1615-20 (Sport Klub d.o.o Sarajevo)        
72.        AP-1674-20 (Dragan Martić)        
73.        AP-1678-20 (Hercegovačko-neretvanski kanton)        
74.        AP-1695-20 („Energoinženjering“ p.o. Banja Luka)        
75.        AP-1733-20 (Rahmija Habib)        
76.        AP-1758-20 (Nail Džinić)        
77.        AP-1791-20 (Radomir Šušnjar)        
78.        AP-1945-20 (Džemal Muhić)        
79.        AP-2142-20 („Građa“ a.d. Banja Luka)        
80.        AP-2150-20 (A. Z.)        
81.        AP-2174-20 (Slavica Vujić)        
82.        AP-2180-20 (M. D.)        
83.        AP-2268-20 (Nermin Suljetović)        
84.        AP-2357-20 (Radovan Kovačević)        
85.        AP-2432-20 (Vlado Čamber)        
86.        AP-2475-20 (Mahir Omanović)        
87.        AP-2502-20 (Vasilije Jojić)        
88.        AP-2518-20 (Izet Smajić)        
89.        AP-2521-20 (Mješoviti holding "Elektroprivreda Republike Srpske" - Matično preduzeće a.d. Trebinje - Zavisno preduzeće "Rudnik i termoelektrana Ugljevik" a.d. Ugljevik)        
90.        AP-2568-20 (I. Č.)        
91.        AP-2609-20 (S. H.)        
92.        AP-2621-20 (Šerif Simnica)        
93.        AP-2729-20 (Balkan Investment Opportunity Fund)        
94.        AP-2766-20 (Kanton Sarajevo)        
95.        AP-2817-20 (Selver Teskeredžić)        
96.        AP-2866-20 ("Mikroelektronika" a.d. Banja Luka)        
97.        AP-2867-20 ("Pro Vita" d.o.o. Dubica, Odžak)        
98.        AP-2876-20 (Stipe Ramljak)        
99.        AP-2992-20 (I. M.)        
100.        AP-2994-20 (Sabahudin Muhić)        
101.        AP-3116-20 (D. G.)        
102.        AP-3117-20 (Matko Ćurković)        
103.        AP-3145-20 (Šefik Ćoralić)        
104.        AP-3360-20 (Jadranka Husković)        
105.        AP-3766-20 (Sabina Murguz)        
106.        AP-3811-20 (I. Č.)        
107.        AP-3819-20 (Cecilija Bojčić)        
108.        AP-3873-20 (Mladen Ćavar)        
109.        AP-3928-20 (S. Ć.)        
110.        AP-4272-20 (Huso Sarić)        
111.        AP-3432-21 (Tamara Marić)        
112.        AP-3443-21 (Joao Carlos Teixeira dos Santos Pequeno)        
113.        AP-3555-21 (Đemaludin Mutapčić)        
114.        AP-3784-21 (D. E.)        
115.        AP-3836-21 (Behudin Husić)        
116.        AP-3859-21 (Smail Vladavić)        
117.        AP-3869-21 (Muamer Selimović)        
118.        AP-3941-21 (Branislav Zeljković)        
119.        AP-1793-20 (Mubera Hohn rođ. Palalija)        
120.        AP-3172-20 (L. M.)        
121.        AP-3217-20 (Dragica Bubalo)        
122.        AP-3346-20 (Addiko Bank d.d. Sarajevo - pravni sljednik Hypo Alpe Adria Bank d.d. Mostar)        
123.        AP-3473-20 (UniCredit Bank d.d. Mostar)        
124.        AP-3474-20 (UniCredit Bank d.d. Mostar)        
125.        AP-3475 (UniCredit Bank d.d. Mostar)        
126.        AP-3636-20 (Suzana Barbić)        
127.        AP-3665-20 (Josip Šarić)        
128.        AP-3678-20 (Hasan Mujić)        
129.        AP-3679-20 (Alkan Mujić)        
130.        AP-3933-20 (Duška Jurišić)        
131.        AP-3971-20 (Meho Jusić)        
132.        AP-4193-20 (J. U.)        
133.        AP-4240-20 (Darinka Latinčić)        
134.        AP-4322-20 (Zejna Mujanović)        
135.        AP-4338-20 (I. A.)        
136.        AP-4373-20 (A. P.)        
137.        AP-4426-20 (Ratko Todić)        
138.        AP-4476-20 (I. L.)        
139.        AP-4532-20 (S. M.)        
140.        AP-4664-20 (Mirko Janjić)        
141.        AP-4713-20 (Ismija Ahmetović)        
142.        AP-4734-20 (Olivera Vukičević)        
143.        AP-48-21 (Biljana Tomić)        
144.        AP-338-21 (Nermin Bešlić)        
145.        AP-341-21 (Suad Cerić)        
146.        AP-342-21 (Meho Džaltur)        
147.        AP-1385-21 (Dragan Ivanković)        
148.        AP-1611-21 (Edmir Nukica)        
149.        AP-1841-21 (Advokat Tarik Potogija)      

V.    Odluke o dopustivosti – prima facie

VI.    Odluke o dopustivosti - Odjel za dopustivost

VII.    Odluke o obustavljanju postupka

VIII.    Memorandum o nekim pitanjima iz nadležnosti Ustavnog suda BiH

IX.    Administrativna pitanja

X.    Razno

Predsjednik
Ustavnog suda Bosne i Hercegovine
Mato Tadić




Copyrights @ 2022 Ustavni sud BiH Sva prava zadržana.